

....i juni...
Vidar kom hjem og lurte på om vi skulle male gangen.
JA, sa jeg.
(Veggene var ikke så fine etter over 5 år med lyse vegger. Og vi ville bytte ut listene, slik som resten av etg. etter påpygget. De var også slitt.)Den eneste fargen vi kunne bli enige om var pastellgult!!!?!!
Et varmt velkommen er det iallefall!
Jeg drog ned på mega, fant en farge, og tok hjem et spann.
Lørdag kveld var veggene ferdige.
Vegger kan bli gule når man handler på en impuls.Og jeg som ikke liker gult egentlig...
Men har nå to gule rom!


Jeg blir ikke helt tilfreds med fargen, men det har nok mest med trappen på andre siden som enda er trehvit/gul... Det ser ikke bra ut, kan jeg love... Tipper at vi til våren har fått den hvit, og da tror jeg det blir bra!


De svarte hjertene er noe av trolldeigen vi laget!
Malte dem med svart bengalakk.
Malte noen med hvit takmaling, det gikk ikke så bra. Det sprakk opp. Men fint hvis man liker det litt slitt og romantisk;) Synes å huske fra 90 tallet av vi malte trolldeigen med maling fra slike små hobbymalingsbokser.


Samme helgen vi malte over de hvite veggene til 90-tallsgult(det er jo det:/), var det en på vidars jobb som malte over sine gule vegger fra
90 tallet til hvit. Han skjønte ikke helt hva vi drev med;)
Nå har vi
gule vegger og trolldeig på veggene i gangen!
GO 90!!!
Forstod det var flere som fikk litt sånn ymse føleleser rundt trolldeig....;)
HER finner du oppskrift.
Gule vegger og trolldeig!
HOT og not....?Kristina